kilovermeyaseminsoysal kopya

Yemekler! Tabi ki bunların hiç birinden ayrı kalmak zorunda değilsiniz.

Neden mi?

Yaptığımız çalışma, eğitimler ve kitaplarda ana tema; yemeklerin kutsallığı, enerjileri ve keyfidir. Bedensel değişimden önce, zihinsel ve enerji boyutunda ki değişimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden yemeklerle uğraşmak yerine onlara nasıl aşk olunur bu bizim için daha önemlidir. Bağımlılık için yemek yemek yanlıştır.

Aşkla yemek yemek hayattır. Bağımlılıkla yemek yemek, zorunluluktan birine aşık olmak gibidir.

İnsanı sorgulatır, yediklerinin hesabını yaptırır.

İşte bu yüzden tam olarak şöyle düşünmekteyiz;

Unutmayın size kilo aldıran Hiçbir zaman yemekler değildir, size kilo aldıran yine sizsinizdir. Yemekler tek başına, bir tarafa itilmiş suçlu gibi görünür. Halbuki yemekler dünyanın en masum aynı zamanda en lezzetli şeyleridir. Yemek yemesini kim sevmez ki? Onların kokuları, kıvamları, bazen tek başına oturduğunuz masada size sunduğu dostlukları, gözü yaşlı ağlarken teselliyi bulduğunuz lezzetleri. Yemekler sadece damak zevkimizi değil bazen kalbimizi doyurur. Ve kim kalbini doyuran bu dostu çıkartıp atmak ister ki hayatından! Kimse istemez.
Yemekler sigara gibi değildir. Tercih sunmazlar bize. Yani bugün karar verdim artık yemekleri bırakıyorum diyemezsiniz. Sigara size zarar verir ve hayatınızdan çıkartıp çıkartmamak sizin tercihinizdir. Ve bir gün bir karar verir ve sigarayı hayatınızdan çıkartırsınız. Artık karaciğerimi yoruyor, yürürken nefes alamıyorum der ve son nokta atışını yaparsınız. Halbuki yemekler öyle midir? Tabi ki öyle değildir. Yemekleri çıkartıp atmak istersin fakat bunu sigara gibi yapamazsınız. Çünkü tercih sizin değildir. Tercihiniz yoktur, yaşama devam etmeniz için bir şekilde yemek yemeye devam etmelisiniz. Peki işte bu noktada yemekleri kötüleyerek mi bunu yapacaksınız yoksa barışarak mı? Zaten yemekler Hiçbir zaman size küsmüyor, siz yemeklere küsüyorsunuz. Belki diyeceksiniz ki, fakat yediklerim bana kilo aldırıyor, kollestrolümü çıkartıyor, şekerimi yükseltiyor o kadar da masum değiller.

art-beautiful-couple-cute-Favim.com-501889 kopya

 

Hayır kilo aldıran yemekler değildir.

Kilo aldıran sizin seçimleriniz, onları tüketme şekliniz, kavgalarınız ve yaşama küskünlüğünüzdür.

Yoksa hiçbir lezzet yaşamımızdan uzak kalmak için orada değildir. Biz suyu da çok seviyoruz ama suyu seviyoruz diye bir kova suyun içerisine kafamızı sokmuyoruz.

Eğer bir kova suyun içerisinde boğulursanız bu suyun değil, sizin suçunuz olur.

 

  İşte! şimdi yemeklere

olması gereken saygıyı gösterme zamanı….

YaseminSoysal.net Copyright © 2012