Zayıflama Sürecinde En Sık Karşılaşılan Hatalar?
Zayıflama Sürecinde En Sık Karşılaşılan Hatalar?
Client

Boing Plc

Date

14 Ağustos 2011

Category

Merak Edilen Konular

Zayıflama Sürecinde En Sık Karşılaşılan Hatalar?

Sürekli tartıya çıkmak zayıflama sürecinde ki en büyük hatalardan biridir. Tartı kendinizi kontrol etmek için yaptığınız bir davranış biçimidir. Fakat kilo almanızı etkiler. Kontrolünüzü tartıyla değil kendi öz bedeninizle yapmalısınız.
Geçici bir süreç gibi görünüp hemen soruna çözüm getirme isteği sizi yanlış yollara sevk eder. İlaç, ürünler, katı diyetler. Bunlar en büyük hatalardan biridir. Hem metobolik dengenizi bozar hem de beden ritminizi.zyıflama-değişim-kiloverme-yaseminsoysal
Zayıflama sürecinde motive olmak yerine insanlar kendilerini aç kalacaklarına hazırlar. Bu büyük bir hatadır. Diyete girmeden 2-3 gün önce açlığa nasıl dayanacağım şeklinde bir düşünce gelişir. Bu hata sizin daha çok acıkmanıza sebep olur. Bunun yerine motive olmanın yollarını bulmanız gerekir.
Zayıflamaya karar verdiğinizi herkese söylemek hatadır. Bu sizin kendi bedeninizle ilgili bir durumdur. Zayıflamak ya da kilo almak. Bu yüzden başkalarının sürekli bu duruma karışması kilo verme sürecinde olan bireyleri çok derinden etkiler. Ne kadar az kişi kilo verme sürecinizde size karışırsa o kadar iyidir.
Zayıflama sürecinde ki en büyük hatalardan biri de suçu yemeklerde aramaktır. Bunun sonucu sürekli bir diyete başlayıp yarım bırakmak hatadır. Kilo almanıza sebep olan durumları araştırın. Sizi yemek yemeye sevk eden düşünceleri ortadan kaldırmaya çalışın.
Kendinize inanmamak. Nası olsa ben tekrar kilo alırım şeklinde ki bir düşünce yapılan hatalardan biridir. İnanç kilo verme sürecinde ki en önemli durumdur.
YaseminSoysal.net Copyright © 2012