Asya

ASYA KITASI

Asya kıtası seyahat ettiğim ülkeleri; Hindistan, Nepal, Thailand, Malezya, Singapur, İran, Gürcistan ASYA kıtası başlığı altında topladım. Hem deneyimlerimi hem de gezilecek yerleri ve tüyoları sizler için derledim. Hindistan, Nepal, Thailand, Malezya, Singapur, İran, Gürcistan ülkelerinde yaşadıklarımı ve deneyimlerimi bu başlık altında bulabilirsiniz.

Bilhassa ailemle birlikte çıktığım Hindistan yolculuğu, trenle Hindistan’ın hangi şehirlerini dolaştığım, Hindistanda yaşadığım kaçırılma olayı, aşramlar ve daha fazlası yine Asya kıtası başlığı altındadır.

Ayrıyeten aniden Nepal’deyken karar verdiğim EVEREST yolculuğu, Nepal’de katıldığım ölü yakma törenleri, sadular ve dünyanın en tehlikeli havalimanında yaşadıklarımı Nepal yolculuğu yazısını Asya kıtası başlığı altında bulabilirsiniz.

Nepal’den ansızın geçtiğimiz Malezya seyahatinde evsiz ve otelsiz kalmamız, Kuala Lumpur şehrini çok az bir parayla Hoop on Hoop off otobüslerle keşfetmemiz Asya kıtası başlığı altında bulacağınız diğer bir yazımdır.

Thailand yolculuğumda inanılmaz keyifli günler yaşadığım. Thailand Bangkok, Phuket seyahati bizim için bir ilkti. Dahası anne, babam, kardeşimle ilk yolculuğumuzda başımıza gelen komik anları Asya başlığında bulabilirsiniz.

İran, nefes kesici bir ülke. Tüm seyahat deneyimlerimin arasında İran ülkesinin yeri başkadır.  İşte bu yüzden İran’da bir çok şehir gezip deneyimlediğim için İran yazısını en sona bıraktım. Ayrıca bir kadın olarak inanılmaz deneyimler yaşadım. Dolasıyı ile henüz yazım aşamasında olan İran yazısını yakında sizlerle paylaşacağım. İran yolculuğu ve harika deneyimlerimi Asya başlığı altında topladım.

Gürcistan’a kimlikle gittiğimiz seyahatimiz henüz yazım aşamasındadır. Gürcistan’dan sonra Azerbeycana geçecekken başımıza neler geldi ve gidemedik? Gürcistan, Batum ve Tifliste gezilecek yerler nereleri? Gürcistan, Batum ve Tifliste yapılacaklar listesi neler? Yazım aşamasında, en kısa zamanda bu sayfada okuyabilirsiniz.

Ve Tabi ki Asya’nın En Sevilen Mutfaklarını ve  Lezzetlerini de Unutmadık!

Ayrıca tüm ülkelerin en sevilen ve en lezzetli yemekleri yazısını da sizler için derledim. Sonuç itibariyle ülkelerin en beğenilen lezzetlerini her ülkenin kendi başlığı adı altında bulabilirsiniz.

İran mutfağı, Nepal lezzetleri, Thailanda gidipte tatmadan dönmemeniz gereken yemekler, Malezya mutfağı. Ve tabi ki olmazsa olmaz Hindistan mutfağı! Bu mutfakların en sevilen lezzetleri okumanız için hazır .

Görsellerin üzerine tıklayarak Hindistan, Nepal, Thailand, Malezya, Singapur, İran, Gürcistan ülkelerinin olduğu sayfaya gidebilirsiniz.

Asya kıtası Hindistan haritası Asya kıtası Nepal, Kathmandu sembolleri  

Asya kıtası Malezya  Asya kıtası Singapur  Asya kıtası Thailand ülkesi sembolü

Asya-Gürcistan

 

Kapat