Avrupa

AVRUPA KITASI

Avrupa kıtası seyahat ettiğim ülkeleri; Yunanistan, İtalya, Paris, Almanya, Belçika, Amsterdam, İngiltere, Avrupa kıtası başlığı altında topladım. Hem deneyimlerimi hem de gezilecek yerleri ve tüyoları sizler için derledim. Yunanistan, İtalya, Paris, Almanya, Belçika, Amsterdam, İngiltere ülkelerinde yaşadıklarımı ve deneyimlerimi bu başlık altında bulabilirsiniz.

Üniversite yıllarımda Türkiye-Yunanistan dans gösterisinde görev almamla birlikte Yunanistan yolculuğum başlamıştı. Yunanistan Atinada hiç tanımadığım bir ailenin yanında kalıp onlarla harika bağlar kurmuştum. Atina, Selanik deneyimlerim henüz yazım aşamasında ama bitince Avrupa Kıtası başlığı altında bulabilirsiniz.

Hatırlarsınız ki ailemle yaptığım Uzak doğu seyahati aklımızı başımızdan almıştı. İlk seyahatten hemen sonra İtalya uçak biletlerimizi almıştık. İtalya yolculuğu, Floransa, Pizza, Toskana bölgesi ve köyleri yolculuklarını kaleme aldığım yazıları yine Avrupa Kıtası başlığı altında bulabilirsiniz.

FRANSA, Paris yolculuğu evlenmeden önce ansızın karar verdiğim güzergahlardan biridir. Fakat benim için Paris yolculuğunun başka bir önemide var. Kızımla ilk çıktığımız Avrupa seyahatiydi ve bir bebekle bu şehrin nasıl tadını çıkardığımı sizinle ayrı bir yazıda paylaşacağım. Ama şimdilik Pariste bir günde nereleri gezebilirsiniz? yazısını Avrupa kıtası başlığı altında bulabilirsiniz.

Almanya yolculuğu, hayatım boyunca unutamayacağım anılarla doludur. Anneannemi alıp tek başımıza ailesi ile tanışmaya gittiğimiz Almanyada nereler gördük, nereleri gezdik hepsini tek bir başlık altında topladım. Ayrıca Almanyada Nazi kampı, Nunberg ve Berlin şehirleriyle ilgili de yazılarımı burada bulabilirsiniz.

Belçika Yolculuğu aslında Küçük kızımla Paristen yola çıktığımız tren yolculuğunda uğradığımız şehirlerden biridir. Trenle Paris-Belçika-bürüksel-burgge-antwerp-Amsterdam ve geri döndüğümüz harika bir seyahatti. Avrupa kıtası başlığı altında Trenle yolculuk ettiğimiz Paris-Belçika-bürüksel-burgge-antwerp-Amsterdam şehirlerinde gezilecek yerleri sizler için derledik.

Yine küçük kızım Melisayla yollara düştüğümüz İngiltere yolculuğu yaşadıklarımız ve gezdiğimiz yerleri büyük bir heyecanla yazdım. İngiltere kitap fuarı ve kitabım için yayıncılarla görüşmeye gitmiş olduğum için İngilterenin benim için ayrı bir önemi vardır. İngiltere yolculuğunu da Avrupa kıtası başlığı altında bulabiliceksiniz.

avrupa kıtası görseli-gezilecek yerler

Ve Tabi ki Ülkelerin En Sevilen Lezzetlerini de Unutmadık!

Ayrıca tüm ülkelerin en sevilen ve en lezzetli yemekleri yazısını da sizler için derledik. Ülkelerin en beğenilen lezzetlerini her ülkenin kendi başlığı altında bulabilirsiniz.

Yunanistan lezzetleri, İtalyanın enfes şarapları ve makarnaları, Paris’te yediğimiz kuruvasanlar ve sandviçleri anlatmasak olmazdı. Ayrıca Almanya’nın biraları ve sosisleri, Belçika’nın çikolatası ve Wafflelı da bahsetmeden geçemeyeceğimiz lezzetler arasında. Amsterdam denilince ilk akla gelen Broodje Haring sandviçleri, İngiltere’nin barbekü tatları ve çok daha fazlasını Avrupanın en sevilen lezzetleri başlığı altında bulabilirsiniz.

Görsellerin üzerine tıklayarak Yunanistan, İtalya, Paris, Almanya, Belçika, Amsterdam, İngiltere ülkelerinin olduğu sayfaya gidebilirsiniz.

Avrupa kıtası-amsterdam   avrupa kıtası-almanya   avrupa kıtası-paris

Kapat