tek şişman beyniniz kitabının kapak görseli

Şişman olan beyniniz yani ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitap görseli

Şişman Olan Beynimiz‘ ya da ‘Asıl Şişman Beynim’ gibi okuyucuların Google’da yaptığı aramalar aslında ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitabından bahsetmektedir. ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitabı Yasemin Soysal’ın 2009 yılında yayınlanan ve bir ay sonra bestseller olan kitabıdır. Bir çok kişi kitabın ana mesajını anlamış ama kitabın ismini aklında tutmakta zorlanmıştır. Kitap; ‘şişman olan beynimiz‘, ‘aslında beynim şişman‘, ‘düşünce gücü ile zayıflama‘, ‘beynimizi kullanarak zayıflama‘ gibi kavramlarla akılda kalmıştır.

140 bin satış adeti ve 109. baskısıyla ilk çıktığı ay Bestseller listelerine girmeyi başaran kitap, sunduğu farklı bakış acılarıyla okuyucularının sevgisini kazanmıştır.

Tek Şişman Beyniniz

‘Düşünce gücü ile zayıflama’ sloganı ile akıllarda kalan ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitabı alternatif tıp gibi bir yaklaşıma sahipmiş gibi görünüyor. Kitabın kesinlikle böyle bir iddiası ya da yola çıkma hedefi bulunmamaktadır. Yasemin Soysal’ın 1000 kişi üzerinde deneysel bir çalışma yaptıktan sonra yazdığı kitapları, bilimsel veriler ışığında ortaya koyduğu bir çalışmanın ürünüdür.

Her ne kadar ‘şişman olan beynimiz’ ya da ‘düşünce gücü ile zayıflama’ dense de yazdığı kitaplar, beynin bozuk olan düşünce yapısı ve sonrasında ortaya çıkan yeme bozukluklarını anlatır.

Tek Şişman Beyniniz Kitap Arkası Yazıları

Yediklerinizi değil, Düşüncelerinizi Kontrol Edin…

“Kilo vermek için hangi yöntemi denerseniz deneyin, aslında her şeyin beyinde başladığını bu kitapta anlıyorsunuz” (TRT)

“Bildiğiniz tüm ezberleri bozacak” (Sabah Gazetesi)

“Elinizdeki tüm diyet reçetelerini atın” (Kanal D Magazin)

Şişman olan beynimiz diye bilinen 'Tek Şişman Beyniniz', 'Tek Suçlu Beyniniz', 'Ruhunu Dinle Bedenini Doyur' 3 kitabın boylamasına ön kapak görselli. Banner çalışmasının önünde şunlar yazıyor, Yediklerinizi değil, düşüncelerinizi değiştirin'

Şişman olan Beyniniz, asıl şişman beynim diye bilinen ve Bestseller olmuş ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitabının ön kapak görseli. Arkada ki kitap görselleri ise Yasemin Soysal’ın yazdığı diğer kitaplar olan ‘Ruhunu Dinle Bedenini Doyur’, ‘Tek Suçlu beyniniz’ e aittir.

Şişman olan beynimiz diye bilinen ‘Tek Şişman Beyniniz‘ kitabı 2009 yılında basılmış ve basıldığı ay çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Şuan 140.000 satış adetine ulaşmıştır. ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitabından sonra basılan ‘Tek Suçlu Beyniniz’, ‘Ruhunu Dinle Bedenini Doyur’ kitapları da aynı başarıları yakalamıştır. Aslında bu bize insanların zayıflamaya çalışırken psikolojik desteğe ve obeziteyle mücadele ederken de zihinlerini nasıl kullanmaları gerektiğini öğrenmeye ihtiyaçları olduğunu göstermektedir.

‘Tek Şişman Beyniniz’, ‘Tek Suçlu Beyniniz’, ‘Ruhunu dinle bedenini doyur’ kitaplarını özetlemek gerekirse durum şöyledir:

  • Aşır yemek yeme isteği durduk yere oluşmaz.
  • Düşünceler değişmeden anlık olarak yapılan değişikliklerle verilen kilolar sonrasında tekrar geri alınır.
  • Kişiyi zorlayıcı ve kişinin ruhunun dahil olmadığı diyet çalışmaları sonrasında verilen kilolar geçicidir.
  • Kişi rahatlamak ya da duygusal olarak sorunlarla baş etmek için yemek yiyorsa, zayıflamak için bunun sebebini bulmak zorundadır. Geçici çözümler kısa vadede işe yarayacaktır.
  • Kilo vermek için sadece bedensel bir değişim değil aynı zamanda zihinsel bir değişim gerekmektedir.
  • Eğer ortada endokronolojik bir sorun yoksa ve kilo almak tamamen fazla yemeğe bağlıysa kişi zihninde yemeklere yüklediği anlamın neler olduğunu bulmak zorundadır.
  • Şişmanlama kişinin hayatının bir döneminden sonra gerçekleşiyor ve bunun sebebi fazla yemek yemekse, o kişi hayatında yolunda gitmeyen düşünce ya da inanç sistemini fark etmek zorundadır.

 

Kitap Yurdu Sitesinden ‘Tek Şişman Beyniniz’, ‘Tek Suçlu Beyniniz’ Kitapları İçin Yapılan Okuyucu Yorumları

kitapyurdu-logo

Bu yıldızlar Şisman olan beyniniz olarak da bilinen Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır. Tek Şişman Beyniniz kitabının kendisini de yazarını da çok sevdim. Yasemin hanıma sosyal medyadan soru sordum (cevap vereceğini hiç tahmin etmezdim) ve soruma cevabımı da aldım. Kalemine sağlık…  (Ceren Soylu)

Bu yıldızlar Şisman olan beyniniz olarak da bilinen Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır.Ben çok kitap okuyan biri değilim. Bu kitabı da doktorum tavsiye ettiği için aldım. Allah razı olsun, iyi ki aldım. Hem kitabı çok severek okuyorum hem anlıyorum hem de zayıflamaya başladım. Niye bize yanlış şeyler öğretmişler diye düşünüyorum. Diğer kitabını da okuyacağım. ben kesinlikle öneriyorum, kitabı alabilirsiniz. (Zehra Albayrak)

Bu yıldızlar Şisman olan beyniniz olarak da bilinen Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır. Ya ben sadece zayıflamak için kitapları almıştım hayatımın değişti. Ben şişmanlığın sadece yemeklerle ilgili bir şey olduğunu düşünürdüm. İnsanın iştahını kontrol edemediği için sürekli yemek yediğini sanırdım. Tartıya çıkmazsam şişmanlığımın önüne geçemeyeceğime inanırdım. Tüm bildiklerim alt üstü oldu. Alın, okuyun, okutun, hediye edin… (Kübra Ermiş)

Bu yıldızlar Şisman olan beyniniz olarak da bilinen Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır. Resmen benim için okul kitabı gibi. Kitabın sayfalarını çizip kendime notlar almaktan kitap yıprandı. Hele “Tek Suçlu Beyniniz kitabı” 3 kere dönüp dönüp okuduğum bir kitap. İçerisindeki bilgileri halk diliyle yazmış olması ve günlük hayata uygulanabilirliği çok iyi. Hayatımı değiştirdi, Yasemin hanım bu satırları okuyor musunuz bilmiyorum ama günlerde kurabiye yiyen bir kadından, bambaşka bir kadına döndüm. İyi ki varsınız. Lütfen yazmaya devam edin. (Esra Türkoğlu)

Bu yıldızlar Şisman olan beyniniz olarak da bilinen Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır.Tek Şişman Beyniniz kitabı, Bir gün bana bir kitap okuyup 30 kilo verebileceğimi söyleselerdi hayatta inanmazdım. Zaten normalde kitap okuyan biri değilim ama arkadaşımın zorla kitabı hediye etmesi sonucu hayatım değişti. (Betül Demir)

Bu yıldızlar Şisman olan beyniniz olarak da bilinen Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır. Ben yazarın diğer kitaplarını da okudum, hepsi çok iyi. “Tek Suçlu Beyniniz” kitabı ilk kitabından daha fazla bilgi içeriyor. Bu alanda yazılmış ilk kitap olduğunu düşünürseniz mükemmel! (mavimandalinam)

Bu yıldızlar Şisman olan beyniniz olarak da bilinen Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır. Kişisel yönlendirmelerimiz , saplantılarımız hatta birçok yanlışları farkına vardıran bir kitap olmuş birazcık eksik yönleri var elbette ama yemeye bağımlıysanız benim gibi önce bu kitaba bir başlayın:) (fatolog)

Bu yıldızlar Şisman olan beyniniz olarak da bilinen Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır. Ön yargıları yenmek için okumalı. (Ayşegül Garip)

Bu yıldızlar Şisman olan beyniniz olarak da bilinen Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır.Diyetisyen tavsiyesi üzerine almıştım, şimdiye kadar okumadığım için üzüldüm gerçekten. (Aylin Gümüş)

Yorumlar sitelerin orijinal sayfalarından alınmıştır.

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtırTek Suçlu Beyniniz kitabı; ilk defa bir kişisel gelişim kitabının arkasına, bir beyin cerrahı yazıyor ve kitap karşımıza diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı bir anlatımla çıkıyor. (handan0654)

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır Birçok diyet kitabını okudum ilk sıralarda yer alacak bir kitap.  (Ecck)

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır En az 3 kez farklı farklı yıllarda tekrar tekrar okuduğum, eşime dostuma alıp hediye ettiğim bir kitap. Kesinlikle farkıdalığımı arttırdı. Ara ara hatırlamak için okunması şiddetle tavsiye olunur. (kübra şimşek)

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır Bilinçaltı oyunları hakkında bilgi veren güzel bir kitap, her şey düşüncede bitiyor. (kitap kurdu)

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır Gerçekten her şeyin beyinde bittiğini onaylayan ve yol gösteren bir kitap.
Kilo sorunu olan olmayan herkes okumalı (Nurcan Adalı)

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır Tek Suçlu Beyniniz kitabı; sadece kilo vermeyle alakalı bir kitap olarak kesinlikle düşünmeyin, beynimizin çalışma sistemini anlatan efsane bir kitap.. (duççe)

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır Diyetisyenimin önerdiği bir kitaptı. Gerçekten bir çok yanlış bildiğimiz şey varmış. Benden sonra arkadaşlarım da okudu. Diyet sırasında alınıp motive olan bir kitap insana. Süper bence. (Neslihan Yıldırım)

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır 2 günde bitirdim. Arkadaki televizyon ve gazetelerin yorumlarından en doğrusu; Sabah Gazetesi ‘nin olmuş : “Bildiğiniz tüm ezberleri bozacak.” Zihin egzersizlerine pek itimat etmezdim özellikle de kilo konusunda olanlara. İnsan aç hissediyorsa kendini açtır ya ötesi mi var derdim ta ki bu kitabı okuyuncaya kadar gerçekten işe yarıyor.
Özellikle tartı konusunda şaşkınım. Kilo verir miyim vermez miyim bilmiyorum ama okunması gereken bir kitap diye düşünmekteyim . (umudunukaybetme)

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır Tek Suçlu Beyniniz kitabı; beynimizin nasıl bir mucize ve nasıl cevher olduğunu öğrenmek için okunması gereken bir kitap. (akca009)

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtır Tek Suçlu Beyniniz kitabı; dışardan bir kişisel gelişim kitabı gibi dursa da, değil ! İçinde beyninizle ilgili bilimsel verilerin de olduğu yardımcı bir kitap. Bir kez okumanın yeterince anlamaya yetmediğini düşünüyorum. (theirem)

Bu yıldızlar Tek Şişman Beyniniz ve Tek Suçlu Beyniniz kitaplarının okuyucu yorumları ve puanlarını yansıtırValla yazılanların hepsi çok mantıklı geldi… Şimdi fırsat buldukça okuduklarımı uygulamaya çalışıyorum. Faydası olacağına inanıyorum… Teşekkürler Yasemin Soysal. (tazzm)

D&R sitesinden ‘Tek Şişman Beyniniz’, ‘Tek Suçlu Beyniniz’

Kitapları İçin Yapılan Okuyucu Yorumları

D&R LOGO

Muhteşem bir kitap

“Tek Şişman Beyniniz” kitabını okurken bazen ya bunlar bildiğim şeyler diyorsunuz ama şu bilme hâlini bırakıp uygulamaya geçtiğinizde hayatınız değişiyor. Neyi bildiğinizi unutup, kitaptakileri uygularsanız gerçekten kilo veriyorsunuz. Ben yazarın diğer kitaplarını da okudum, hepsi çok iyi. “Tek Suçlu Beyniniz” kitabı ilk kitabından daha fazla bilgi içeriyor. Bu alanda yazılmış ilk kitap olduğunu düşünürseniz mükemmel!

 

Mutlaka Okuyunn 🙂

Kitap muhteşem! İlk “Tek Şişman Beyniniz” kitabını aldım. Resmen kitabı 1 günde bitirdim. Herhalde en son lise yıllarında kitap okumuşumdur ama kitap o kadar akıcıydı ki ve benim anlayabileceğim dille yazılmış ki bir kitaptan zevk alıyor olmak bile beni çok mutlu etti. Ardından diğer kitapları aldım, yazarın ellerine sağlık. Dünyamı aydınlattınız.

 

Tek suçlu beyniniz. Vaovv! dedirttiren bir kitap olmuştu. Bence üzerinizde etkisi hiç bitmeyecek bir seri bu.

 

Kişisel gelişim oburu

Gerek sporcu kimliğiyle ve sporda elde ettiği başarılarla gerekse yazdığı kitaplarla sevdiğim bir yazardır. Ruhunu Dinle Bedenini Doyur adlı kitabını severek okudum bir sonraki kitabını heyecanla bekliyorum Yasemin hanım… 🙂

 

Kesinlikle!

Okumaktan keyif aldığım kitaplardan biri. Yazara teşekkür eder, sizlere tavsiye ederim.