Yasemin SOYSAL Kimdir?

Yazar: Yasemin Soysal

Yasemin Soysal kimdir, Yasemin Soysal, İzmir doğumlu, seyahat tutkunu, çok satan zayıflama kitaplarının yazarıdır. Birincilikle girdiği Celal Bayar Üniversitesinden, yine derece ile mezun oldu. 2000 yılında başlayan profesyonel spor yaşamında pek çok ödül ve derece aldı. Bunlardan bazıları şunlardır: 2000 İzmir Karate Bölge Birinciliği, 2001 Üniversiteler arası Senkronize Trambolin Türkiye İkinciliği, 2003 Üniversiteler arası Bayanlar Kayak Şampiyonası Türkiye Beşinciliği…

Yasemin Soysal Kimdir?

Yasemin Soysal, İzmir doğumlu. Birincilikle girdiği Celal Bayar Üniversitesinden, yine derece ile mezun oldu. 2000 yılında başlayan profesyonel spor yaşamında pek çok ödül ve derece aldı. Bunlardan bazıları şunlardır: 2000 İzmir Karate Bölge Birinciliği, 2001 Üniversiteler arası Senkronize Trambolin Türkiye İkinciliği, 2003 Üniversiteler arası Bayanlar Kayak Şampiyonası Türkiye Beşinciliği…

Tramplen ve kule atlamada millî takıma girdi. Türkiye birinciliklerini elinde tutan Yasemin Soysal, sonrasında çalışmalarını psikoloji alanıyla birleştirdi.

Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü “Sporda Psikososyal Alanlar” Ana Bilim dalında, yüksek lisans programı sırasında “Nöro Programlama ve Zayıflama” üzerine deneysel bir çalışma başlattı. Bilimsel araştırması sırasında 1000’e yakın kişiyle araştırmasını sürdürdü. Deneysel olan bu araştırmanın sonuçları büyük ilgi gördü. “Düşünce Gücü ve Zayıflama” adı altında basında yer aldı. Ardından birçok televizyon programı, yazılı basın ve sosyal medyanın ilgi odağı oldu. Yasemin Soysal, birçok üniversitede, kamuda ve derneklerde seminerler verdi. Ardından ilk kitabı olan “Tek Şişman Beyniniz”i çıkardı. Kitap best seller oldu ve hemen ardından diğer kitaplarıyla bu başarıyı devam ettirdi.  “Tek Suçlu Beyniniz”, “Ruhunu Dinle Bedenini Doyur” ilk kitabının ardından gelen diğer kitaplarıydı.

En büyük tutkusu seyahat etmek olan Yasemin Soysal, fırsat buldukça başka ülkeler, kültürler görmek ve yemekler tatmak için yollara düşmektedir. Zayıflamanın ve değişmenin, yemeklerin ve lezzetlerin kültür fark etmeksizin aynı olduğunu bu yolculukları sırasında deneyimlemiştir.

Bu süreçlerin sonunda küçük bir kızı oldu. Çocukları yetiştirirken annelerin ve eğitimcilerin yaptığı hataları göz önünde bulundurarak çocuklarla ilgili kitap ve çalışmalarına yoğunlaştı. Öte yandan seyahat tutkusu azalmayan Soysal, ailesi ile birlikte dünyayı gezmeye devam etmektedir.

Soysal, bireysel seanslarına ve seminerlerine devam etmektedir.

Yasemin Soysal GALERİ

Benzer Yazılar