Dalaman’da Nerede Kalınır? Dalaman Otelleri

Yazar: Yasemin Soysal

Dalaman’da nerede kalınır? Dalaman ve çevresi, çeşitli konaklama seçeneklerine sahiptir ve her tür bütçeye ve zevke uygun bir şey bulunabilir. Dalaman’a gideceğiniz döneme göre konaklama seçeneklerine bakmanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü Dalamanın en sıcak zamanında çadırda kalmak istemezsiniz. Küçük bir pansiyon olsun ama kliması olsun diyebilirsiniz. Ayrıca Dalamanda harika butik oteller bulabilirsiniz. Her gün bir yenisi açılıyor bu yüzden arama motorlarından sürekli güncel mekan bilgisi almayı unutmayın

İşte Dalaman’da konaklama için yerler;

Dalaman’da nerede kalınır derseniz işte sizlere birkaç öneri,

Hilton Dalaman Sarigerme Resort & Spa:

Dalaman’ın en prestijli otellerinden biri olan Hilton, geniş ve konforlu odaları, birinci sınıf hizmeti ve geniş yelpazede sunulan aktiviteleri ile bilinir. Ayrıca, Sarıgerme Plajı’na kolay erişimi vardır.

Dalaman’da havaalanına yakın nerede kalınır?

Dalaman Airport Lykia Resort & Spa:

Dalaman Havaalanı’na yakın bir konumda bulunan bu otel, geniş odaları, yüzme havuzları, spa hizmetleri ve restoranları ile konuklarına konforlu bir konaklama deneyimi sunar.

Biraz daha farklı seçenekler arıyorsanız sizlere yine aşağıdaki gibi birkaç önerim olacak.

Yat Kiralama (Göcek):

Dalaman’a sadece birkaç kilometre uzaklıkta olan Göcek, yat kiralama için popüler bir yerdir. Bir yat kiralayarak Akdeniz boyunca bir yolculuk yapabilir, gündüzleri güneşin tadını çıkarırken geceleri denizde uyuyabilirsiniz. Bu, kesinlikle benzersiz ve unutulmaz bir konaklama deneyimi olacaktır. Belki lüks bir konaklama gibi düşünebilirsiniz ama şuan herşey dahil otel fiyatları ile karşılaştırıldığında gerçekleştirilebilir bir deneyimdir. Hele ki kalabalık bir aileniz ya da arkadaş cevreniz varsa işte o zaman birlikte bir tekne tutabilir ve bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Ben bir kere çok bir şekilde ailem ve arkadaşlarımın olduğu bir tekneyle bunu yaşadım. gece güvertede dolunayın altında uyuduğum uykuyu en pahalı otelde uyuduğum geceye değişmem. Gerçekten insanın hayatında bir kere bile olsa denemesi gerektiği bir duygu olduğunu düşünüyorum. Gece güvertede yatacaksanız bir battaniye almayı unutmayın!

Dalaman’da nerede kalınır: Glamping (Sarsala Koyu):

Glamping, “glamorous camping” (şatafatlı kamp yapma) kavramının bir birleşimidir ve doğayla iç içe olmayı, ancak aynı zamanda konfor ve lüksü de arayanlar için mükemmeldir. Sarsala Koyu’nda çeşitli glamping seçenekleri bulabilirsiniz. Modern ve konforlu çadırlarda uyurken, çevredeki doğal güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Her zaman en sevdiğim seçeneklerden biri çadır ya da biraz daha lüksü glamping konaklamadır. Fakat bence bu konaklama türününde bir mevsimi vardır. Ben aşırı sıcağı sevmiyorum ve çok çok sıcak olduğunda muhakkak bir klimaya ihtiyaç duyuyorum. Hiç bir şey bulamazsam deniz kenarında bir çadırdaysam gece denize girip serinleyip öyle uykuma devam ediyorum. Bu yüzden bu tarz seçenekleri seçerken mevsimin en sıcak olduğu dönemi seçmemeye ya da çadırın gece denize girebileceğim yakınlıkta olmasına özen gösteriyorum. O yüzden benim için Dalaman’da nerede kalınır sorusunun en güzel yanıtı budur.

Her iki seçenek de çeşitli bütçe ve ihtiyaçlara uygun olabilir. Konaklama seçiminiz, tatilinizden ne beklediğinize ve hangi deneyimleri yaşamak istediğinize bağlı olacaktır.

Benzer Yazılar