Disneyland, Los Angeles Gezimiz

Yazar: Yasemin Soysal

Amerika’nın ünlü film yapımcısı Walt Disney tarafından kurulan Disneyland 1955 yılında açılmıştır. Walt Disney ilk zamanlar burayı aslında kızı için bir oyun parkı olarak düşünmüş. Bu düşünce daha da genişlemiş ve bugün Disneyland dünyanın en büyük eğlence merkezi hâline gelmiş. Öyle ki buraya gelmek için otobandan yollar ve çevreye oteller yapılmış. Gün geçtikçe de buranın popülaritesi iyice artmış bulunmakta.

Disneyland’da zamanı iyi değerlendirin.

            Disneyland’ın alanı oldukça büyük olduğu için eğer bir gününüz varsa bu süreyi sabah erkenden buraya gelip oldukça da iyi bir planlamayla değerlendirebilirsiniz. Ayrıca erken gitmek size bilet sırasında da avantaj sağlayacaktır. Çünkü Disneyland hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin oldukça kalabalık oluyor.

            Disneyland toplamda iki bölüme ayrılmaktadır: Disneyland Park ve California Adventure Park. Peki bu bölümlerden hangisine gireceksiniz? Eğer ki buraya ilk kez geliyorsanız size Disneyland Park kısmını tavsiye ediyorlar. Hatta şunu da belirteyim. Eğer Paris’teki Disneyland’a gittiyseniz size Disney Adventure Park’ı öneririm çünkü ilki Paris’tekiyle nerdeyse aynı.

            İçeri girerken istediğiniz her şeyi içeri sokamayabilirsiniz. Mesela tekerlekli çanta sokmak yasaktır. Gitmeden önce internet sitesinden kuralları okumanızı tavsiye ederim.

Fastpass sistemini kullanarak zamandan tasarruf edin.

            Disneyland’a girdiğiniz anda sanki bir masal adasına gelmişsiniz gibi hissediyorsunuz. Disneyland Mickey ve Minnie Mouse evi, su etkinlikleri, rollercoaster’lar sizi eğlencenin doruklarına çıkaracaktır. Bir sürü çocukluk kahramanları gözlerinizin önünde olacak. Burada oyuncaklara binerken herbirnin önünde inanılmaz sıralar olabiliyor. Buna çözüm olarak fastpass sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistem şöyledir: her bir oyuncağa binmeden önce biletini internetten alıyorsunuz ve sonra sıranız geldiğinde o oyuncağa direk binebiliyorsunuz. Eğer gezinizi planlarsanız bu şekilde zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bunun dışında Disneyland içerisinde çok fazla çocuğu kostüm giyip gezerken görebilirsiniz. Burada kostümlerin çoğu satılıyor ancak oldukça pahalı. O nedenle siz kostümleri önceden daha uygun yerlerden alıp çocuklarınıza giydirip getirebilirsiniz.

 Bu kadar hareket haliyle de insanı acıktırıyor ama merak etmeyin. Çevrede bir şeyler atıştırabileceğiniz birçok restoran mevcut. Bunun dışında içeride hediyelik eşya da alabileceğiniz birçok dükkân bulunmaktadır.

Disneyland müzikli gösterileri kaçırmayın.

            Disneyland içinde eğlence bununla bitmiyor. Özellikle saat 16.00 civarında müzikli gösteriler de oluyor. Birçok masal kahramanı kostümleriyle müzikli gösteriler yapıyor ve özellikle bu gösterileri de izlemenizi tavsiye ederim çünkü daha gösteriler başlamadan herkes ön sıralarda yerini alıyor.

            Tüm bu masal kokan dünyanı ve daha fazlasını keşfetmek isterseniz Disneyland tam size göre. Bu eğlenceyi yakalamak isterseniz giriş biletleri özellikle de dolar kuru farkından dolayı biraz yüksektir. Gitmeden son fiyatlara bakabilirsiniz.

Benzer Yazılar