Malibu Beach, LOS ANGELES

Yazar: Yasemin Soysal

Amerika’nın Kaliforniya eyaletine bağlı bulunan Malibu beach Akdeniz ikliminin görüldüğü ve Los Angeles şehrine bağlı olan bir beach’tir. Sahil şeridi boyunca uzanan bu beach özellikle sörf yapmak isteyen kişiler tarafından oldukça gözde bir yerdir. Malibu birçok ünlü yıldızın güneşlendiği, sörf yaptığı, sahil şeridindeki restoranlarda birçok farklı lezzet tattıkları yerdir. Birçok ünlü ismin evi burada bulunmaktadır. Bu şahane tasarım evler görenleri hayran bırakmıyor değil.

Malibu Beach bölgeside bulunan Zuma plajı ise okyanusa açılan bir kapı gibi pırıl pırıl güneşi ve tertemiz suyuyla insanları cezbediyor. Ayrıca burada bulunan oyun alanları da yine Zuma plajını ön plana çıkartıyor. Sadece yaz ayları değil Malibu Beach’i gözde yapan… Kışa girince Zuma plajı civarında göç eden gri balinaları da görebilirsiniz.

Malibu beach’e Amerika’daki ailemle hep birlikte gittik. Uzun uzadıya yayılan bu plajda hep birlikte çok keyifli vakit geçirdik. Tüm aile denizin ve kumun ve tabiki bir arada olmanın tadını çıkardık. Günün sonunda kendimizi oldukça eğlenmiş hissediyorduk.

Malibu Beach adından da anlayacağınız gibi harika malibular tadabileceğiniz bir yerdir. Bunun yanında çok güzel kokteyller, tropikal içecekler ve dünya mutfağından farklı lezzetler tadabilir, birbirinden kaliteli restoranları burada bulabilirsiniz. Biz Malibu’da gerçekten çok beğendiğimiz gerek sunumu gerekse tadıyla ön plana çıkan malibular denedik. Özellikle üstündeki çiçekler benim için güzel bir ayrıntı oldu.

Malibu Beach bölgesinde 8.000 dönüme kurulmuş yemyeşil bir park olan Malibu Creek Eyalet Parkı da bölgeye ayrı bir cazibe katmış durumda. Dağ yürüyüşü sevenler ve doğayla iç içe olmak isteyenler buraya da göz atsın derim.

Malibu Beach’e nasıl gideriz diye sorarsanız ulaşım imkânlarının biraz kısıtlı olduğunu bilmelisiniz. Araç kiralamak daha mantıklı ve kolay olacaktır.

Benzer Yazılar