Venice Beach, Los Angeles Seyahatimiz

Yazar: Yasemin Soysal

Adını Venedik kanallarından alan Venice beach tıpkı Santa Monica gibi Los Angeles’ta yer almaktadır. 1905 yılında Abbot Kinney tarafından kurulmuştur. Adından da anlaşılacağı gibi Venedik kanallarına benzer bir sistem kurulmuştur. Bölgede büyük bir kanal ve etrafına kurulmuş evler buraya çok güzel bir hava katmaktadır.

Venice beach’in bohem havasını soluyun.

Venice beach özgür ve bohem havasıyla tanınmaktadır. Özgür havasına uygun olarak sokak sanatçıları, alışılmışın dışında mağazaları ve rengârenk duvarlarıyla Venice beach pırıl pırıl parlayan güneşin de etkisiyle insanın içini kıpırdatıyor. Bir de bu sıcak atmosfer arasında kendinizi suya bırakmanın veya muhteşem sahilinde güneşlenmenin verdiği tadı siz hayal edin. Akşama doğru yapacağınız bir yürüyüş, belki bir kahve molası veya lezzetli bir restoranda yiyeceğiniz yemek de cabası… Duvarlarındaki adeta bir sanat eseri olan resimlerin yolunuzu süslemesi de bambaşka bir keyif. Tüm bunlar insanın içini öylesine ısıtıyor ki! Sahilde paten kayanlardan tutun da bisiklet binenlere kadar oldukça da hareketli bir yer. Paten kaymak burada ayrı bir moda gibi. Onları izlemek bile bir adrenalin. Venice Beach Skatepark, bu patencileri en çok göreceğiniz yer.

Venice beach sahil şeridi boyunca the Boardwalk olarak adlandırılır. Burada yürürken birçok sanat ve kafeye rastlayabilirsiniz. Tabii bununla birlikte çok fazla evsiz insana da rastlamanız mümkün. Çok fazla evsiz insan sokaklarda veya çadırlarda kalıyor. Yine burada yürürken göreceğiniz bir diğer şey ise sörfçüler olacaktır. Burası sörf yapmak için oldukça elverişli vebir o kadar da ünlü bir yer. İsterseniz kısa bir ders alıp siz de bu sörf heyecanına katılabilirsiniz. Ayrıca hafta sonları sahilde birçok sokak sanatçısının müziklerini de ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz.

Abbat Kinney Bulvarı’nı görün.

Venice beach sahil yolunda yürüyüp burayı bitirdiğinizde karşınıza Abbat Kinney Bulvarı çıkacaktır. Burada çeşitli kafe ce restoran bulabilirsiniz. Kafelerde özellikle Meksika mutfağı ve vegan beslenme olanakları oldukça fazladır. Deniz tuzlu dondurma ise ayrı bir ünlüdür.

Venice Beach’te maruhano satan dükkanlara da rastladık. Bu dükkanlar burada içmenin serbest olduğunu düşündürdü.

Venice Beach’te etkinlikler bunlarla sınırlı değildir. Sahil boyunca yürürken falcılardan fal baktırabilir, çeşitli dövmeler yaptırabilirsiniz. Hediyelik eşya dükkânlarını gezebilir, kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Özellikle burada dükkânlar oldukça gezilesi tarzdadır. Ayrıca Venice Beach Recreation Center ise voleybol, hentbol, basketbol gibi birçok kortun bulunduğu yerdir. Burada çeşitli sporları keyifle yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar