Ruhunu Dinle Bedenini Doyur

Yazar: Yasemin Soysal

Ruhunu Dinle Bedenini Doyur kitabı Yasemin Soysal’ın yazdığı 3. zayıflama kitabıdır. İlk baskısı 20.000 adet olup özellikle kadın okuyucularının beğenisini kazanmıştır. Ayrıca Ruhunu Dinle Bedenini Doyur kitabı zayıflamanın sadece bedenle değil aynı zamanda ruhsallıkla ilgili olduğunu da anlatır.

Ruhunu Dinle Bedenini Doyur kitabı 2013 yılında Yasemin Soysal tarafından yazılmış ve Doğan Yayınları tarafından yayınlanmıştır. İlk baskısı 20.000 adet olup yayınlandıktan 20 gün sonra ‘Gezi Parkı’ olaylarına denk gelmesi sebebiyle basında yeterince yer almamış ve genel anlamda basıldığı duyurulamamıştır. Buna rağmen okuyucuların sevgisi ve takibiyle kitabın satışları gerçekleşmiştir.

Ruhunu Dinle Bedenini Doyur

Zayıflamanın sadece bedenle değil aynı zamanda ruhsallıkla ilgili olduğunu da anlatır. Kişilerin ruhlarını, hayattan ne istediklerini ve kişisel beklentilerini göz ardı etmeleri sonucu ortaya çıkan duygusal yeme bozukluklarından bahseder.

Kadın kimliğimizi yok saymanın sadece kilo almamıza değil aynı zamanda bozuk beden algısına sahip olmamıza sebep olduğunu akıcı bir dille anlatır. Yoğun yaşanılan yeme atakları, kadınların güçlü kimliklerini terk etmeleri ve bazı isteklerini göz ardı etmelerinin doğal sonucudur.

Ruhunu göz ardı eden biri istemese de bedenini de göz ardı etmiş olur. Şişmanlamayı basit bir kilo problemi olarak görmek çok yanlıştır. Şişmanlamak, ruhsal ya da zihinsel bir sorunun sonucu ortaya çıkar. Bir sebep olmadıkça bedenimizdeki hormonlar ve tükürük bezleri fazla yemek yemek için bizi güdülemez.  Tok olduğumuz halde fazladan yemeğe devam edebilmesi için kişinin kendisini ve zihnini güdülemesi gerekir. Şişmanlama aynı zamanda kişinin yaşadığı ruhsal bir bozukluğun sonucu ortaya çıkar.

Yaşamaktan korktuğun hayallerin bir gün başka korkularına sebep olur.

Ruhunu Dinle Bedenini Doyur’ Kitap Arkası Yazıları

Denemediğin diyet reçetesi kalmadı belki de…

Mucize formüllerin hepsini ezberledin.

Peki, neden işe yaramadı dersin?

Ruhunu Dinle Bedenini Doyur

Diyetisyenlerden önce bedenine, ruhunun isteklerine kulak vermen gerektiğini unuttuğun için olmasın sakın!

Beden-kitle indeksini hesaplamadan önce karnındaki gurultuyu doğru okuyamadığın için olmasın!

Hadi bir yolculuğa çıkalım birlikte…

Her şeye en başından başlayalım…

Sanki kendinden öç alır gibi yemek yiyor, spor salonundan inadına kaçıyor, motive olmak yerine kendine sürekli acıyorsan, işte bu kitap tam sana göre!

Bu, kitabı okurken ruhsallığı zayıflama süreciyle ne kadar alakalı olduğunu fark edeceksin. Sana ceza gibi görünen kiloların aslında bir ÖDÜL-evet, evet şaka değil, bir ödül- olduğunu göreceksin.

Yasemin Soysal’ın birinci kitabı Tek Şişman Beyniniz için tıklayın

Yasemin Soysal’ın ikinci kitabı Tek Suçlu Beyniniz için tıklayın

Kitaplar neden bu kadar başarılı oldu? Lütfen tıklayın.

Benzer Yazılar