Tek Suçlu Beyniniz Kitabı 2012 yılında yayınlanmıştır. Çıkar çıkmaz çok satanlar listesinde yerini almıştır. Okuyucular, ‘Tek Suçlu Beyniniz’ kitabı için zayıflamanın püf noktalarının yanında kişisel gelişime büyük katkıları olduğunu söylemektedir.

 

‘Tek Suçlu Beyniniz’

‘Tek Suçlu Beyniniz’ Kitabı 2012 yılında yayınlanmıştır. Çıkar çıkmaz çok satanlar listesinde yerini almıştır. Okuyucular, ‘Tek Suçlu Beyniniz’ kitabı için zayıflamanın püf noktalarının yanında kişisel gelişime büyük katkıları olduğunu söylemektedir. ‘Tek Suçlu Beyniniz’ kitabı, alışkanlıklar, bağımlılıklar(yeme, öfke bağımlılığı vs.) gibi durumların beyinde nasıl gerçekleştiğini ve çözümünün neler olabileceğine değinir. Zayıflama ve bilinçaltı kavramları üzerinde durur.

Yedikleriniz için inanılmaz pişmanlık duyuyorsunuz… Bazen düşünüyorum, acaba yedikleriniz için mi oturup üzülmeniz gerekiyor, yoksa hayatın monotonluğuna dalıp, dünyanın gidilmeyen en güzel köşelerinde yiyemedikleriniz için mi?

tek-suçlu-beyniniz-yasemin-soysal

“Sinir sistemi ile ilgili son yıllarda ortaya konan bilimsel veriler ışığında görsel unsurlarla desteklenmiş, anlaşılması kolay, titiz bir çalışma, yaşantımızın her anında uygulayabileceğimiz metodik bir öğreti. ‘Yapabilirim’ kavramanın nasıl yapılacağını öğrenmek isteyenler için…”

-Ömer Tural (Beyin Cerrahı)

“Sevgili Yasemin’in kitabı bence kesinlikle okunmalı ve her zaman kütüphanenizin baş kitapları arasında yer almalı! Benim izleyicilerim arasında ve çevremde bu kitabi okuyup gerçekten çok iyi sonuçlar alanlar oldu, ben de henüz tanışmayanlara tavsiye ediyorum okuyun ve yaşamınızdaki farkı görün…”

-Ebru Şallı Tan (TV Program Yapım ve Sunucusu, Plates Eğitmeni)

“Yasemin Soysal: hayatınıza güzel bir ara verip saçınızın telinden, ayak ucunuza kadar hissetmek ve FARKETMEK istiyorsanız doğru adreslerden birindesiniz… Benim hayatımın en güzel ve en yoğun döneminin feneriydi Yasemin Soysal. Onun güzel enerjisi bu evrende daha bir çok insanı aydınlatacaktır…”

-Açelya Akkoyun Cergel (Tiyatrocu – TV Program Yapım ve Sunucusu)

“Yasemin Soysal’ ın kitabının adını duyduğumda “işte nihayet biri yazmış, yaşasın!” dedim. Çünkü yıllardır sağlıklı ve fit olmamın nedeni bu kitapta anlatılanlardı. Sadece kilolu olanların değil herkesin okuması gereken bir kitap. Ruhuna, beynine, eline sağlık.”

-Betül Arım (Tiyatrocu / Yaşama Sanatı Öğretmeni)

Zayıflama ve bilinçaltı kavramları üzerinde durur.

Yedikleriniz için inanılmaz pişmanlık duyuyorsunuz… Bazen düşünüyorum, acaba yedikleriniz için mi oturup üzülmeniz gerekiyor, yoksa hayatın monotonluğuna dalıp, dünyanın gidilmeyen en güzel köşelerinde yiyemedikleriniz için mi

kitapyurdu-logo

Tek Şişman Beyniniz Kitabının kendisini de yazarını da çokk sevdim. Yasemin hanıma sosyal medyadan soru sordum (cevap vereceğini hiç tahmin etmezdim) ve soruma cevabımı da aldım. Kalemine sağlık…  (Ceren Soylu)

Ben çok kitap okuyan biri değilim. Bu kitabı da doktorum tavsiye ettiği için aldım. Allah razı olsun, iyi ki aldım. Hem kitabı çok severek okuyorum hem anlıyorum hem de zayıflamaya başladım. Niye bize yanlış şeyler öğretmişler diye düşünüyorum. Diğer kitabını da okuyacağım. ben kesinlikle öneriyorum, kitabı alabilirsiniz. (Zehra Albayrak)

 Ya ben sadece zayıflamak için kitapları almıştım hayatımın değişti. Ben şişmanlığın sadece yemeklerle ilgili bir şey olduğunu düşünürdüm. İnsanın iştahını kontrol edemediği için sürekli yemek yediğini sanırdım. Tartıya çıkmazsam şişmanlığımın önüne geçemeyeceğime inanırdım. Tüm bildiklerim alt üstü oldu. Alın, okuyun, okutun, hediye edin… (Kübra Ermiş)

 Resmen benim için okul kitabı gibi. Kitabın sayfalarını çizip kendime notlar almaktan kitap yıprandı. Hele “Tek suçlu beyniniz kitabı” 3 kere dönüp dönüp okuduğum bir kitap. İçerisinde ki bilgileri halk diliyle yazmış olması ve günlük hayata uygulanabılırliği çok iyi. Hayatımı değiştirdi, yasemin hanım bu satırları okuyor musunuz bilmiyorum ama günlerde kurabiye yiyen bir kadından, bambaşka bir kadına döndüm. İyi ki varsınız. Lütfen yazmaya devam edin. (Esra Türkoğlu)

Tek Şişman Beyniniz kitabı, Bir gün bana bir kitap okuyup 30 kilo verebileceğimi söyleselerdi hayatta inanmazdım. Zaten normalde kitap okuyan biri değilim ama arkadaşımın zorla kitabı hediye etmesi sonucu hayatım değişti. (Betül Demir)

Ben yazarın diğer kitaplarını da okudum, hepsi çok iyi. “tek suçlu beyniniz” kitabı ilk kitabından daha fazla bilgi içeriyor. Bu alanda yazılmış ilk kitap olduğunu düşünürseniz mükemmel! (mavimandalinam)

Kişisel yönlendirmelerimiz , saplantılarımız hatta birçok yanlışları farkına vardıran bir kitap olmuş birazcık eksik yönleri var elbette ama yemeye bağımlıysanız benim gibi önce bu kitaba bir başlayın:) (fatolog)

Ön yargıları yenmek için okumalı (Ayşegül Garip)

Diyetisyen tavsiyesi üzerine almıştım, şimdiye kadar okumadığım için üzüldüm gerçekten (Aylin Gümüş)

Tek suçlu beyniniz kitabı; ilk defa bir kişisel gelişim kitabının arkasına, bir beyin cerrahı yazıyor. Ve kitap karşımıza diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı bir anlatımla çıkıyor. (handan0654)

Birçok diyet kitabını okudum ilk sıralarda yer alacak bir kitap.  (Ecck)

En az 3 kez farkli farkli yillarda tekrar tekrar okudugum, esime dostuma alip hediye ettigim bir kitap. Kesinlikle farkindaligimi artirdi. Ara ara hatirlamak icin okunmasi siddetle tavsiye olunur. (kübra şimşek)

Bilinçaltı oyunları hakkında bilgi veren güzel bir kitap, her şey düşüncede bitiyor (kitap kurdu)

Gerçekten her şeyin beyinde bittiğini onaylayan ve yol gösteren bir kitap.
Kilo sorunu olan olmayan herkes okumalı (Nurcan Adalı)

Tek suçlu beyniniz kitabı; Sadece kilo vermeyle alakalı bir kitap olarak kesinlikle düşünmeyin, beynimizin çalışma sistemini anlatan efsane bir kitap.. (duççe)

Diyetisyenimin önerdiği bir kitaptı. Gerçekten bir çok yanlış bildiğimiz şey varmış. Benden sonra arkadaşlarım da okudu. Diyet sırasında alınıp motive olan bir kitap insana. süper bence. (Neslihan Yıldırım)

2 Günde bitirdim. Arkada ki televizyon ve gazetelerin yorumlarından en doğrusu; Sabah Gazetesi ‘nin olmuş : “Bildiğiniz tün ezberleri bozacak.” Zihin egzersizlerine pek itimat etmezdim özellikle de kilo konusunda olanlara. İnsan aç hissediyorsa kendini açtır ya ötesi mi var derdim ta ki bu kitabı okuyuncaya kadar gerçekten işe yarıyor
Özellikle tartı konusunda şaşkınım. Kilo verir miyim vermez miyim bilmiyorum ama okunması gereken bir kitap diye düşünmekteyim . (umudunukaybetme)

Tek Suçlu Beyniniz kitabı; beynimizin nasıl bir mucize ve nasıl cevher olduğunu öğrenmek için okunması gereken bir kitap. (akca009)

Tek suçlu beyniniz kitabı; Dışardan bir kişisel gelişim kitabı gibi dursa da, değil ! İçinde beyninizle ilgili bilimsel verilerin de olduğu yardımcı bir kitap. Bir kez okumanın yeterince anlamaya yetmediğini düşünüyorum. (theirem)

Valla yazılanların hepsi çok mantıklı geldi… şimdi fırsat buldukça okuduklarımı uygulamaya çalışıyorum. faydası olacağına inanıyorum… teşekkürler Yasemin Soysal (tazzm)

D&R LOGO

Muhteşem bir kitap

“tek şişman beyniniz” kitabını okurken bazen ya bunlar bildiğim şeyler diyorsunuz. Ama şu bilme halini bırakıp uygulamaya geçtinizde hayatınız değişiyor. Neyi bildiğinizi unutup, kitaptakileri uygularsanız gerçekten kilo veriyorsunuz. Ben yazarın diğer kitaplarını da okudum, hepsi çok iyi. “tek suçlu beyniniz” kitabı ilk kitabından daha fazla bilgi içeriyor. Bu alanda yazılmış ilk kitap olduğunu düşünürseniz mükemmel!

 

Mutlaka Okuyunn 🙂

Kitap muhteşem! İlk “tek şişman beyniniz” kitabını aldım. Resmen kitabı 1 günde bitirdim. Herhalde en son lise yıllarında kitap okumuşumdur ama kitap o kadar akıcıydı ki ve benim anlayabileceğim dille yazılmış ki bir kitaptan zevk alıyor olmak bile beni çok mutlu etti. Ardından diğer kitapları aldım, yazarın ellerine sağlık. Dünyamı aydınlattınız.

Tek suçlu beyniniz. vaovv! dedirttiren bir kitap olmuştu. Bence üzerinizde etkisi hiç bitmeyecek bir seri bu.

kişisel gelişim oburu

Gerek sporcu kimliğiyle ve sporda elde ettiği başarılarla gerekse yazdığı kitaplarla sevdiğim bir yazardır. Ruhunu Dinle Bedenini Doyur adlı kitabını severek okudum bir sonraki kitabını heyecanla bekliyorum yasemin hanım… 🙂

kesinlikle!

Okumaktan keyif aldığım kitaplardan biri. Yazara teşekkür eder, sizlere tavsiye ederim.