Şişman Olan Beynimiz

Yazar: Yasemin Soysal

Şişman Olan Beynimiz ya da ‘Asıl Şişman Beynim’ gibi okuyucuların Google’da yaptığı aramalar aslında ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitabından bahsetmektedir. ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitabı Yasemin Soysal’ın 2009 yılında yayınlanan ve bir ay sonra bestseller olan kitabıdır. Bir çok kişi kitabın ana mesajını anlamış ama kitabın ismini aklında tutmakta zorlanmıştır. Kitap; ‘şişman olan beynimiz‘, ‘aslında beynim şişman‘, ‘düşünce gücü ile zayıflama‘, ‘beynimizi kullanarak zayıflama‘ gibi kavramlarla akılda kalmıştır.

140 bin satış adeti ve 109. baskısıyla ilk çıktığı ay Bestseller listelerine girmeyi başaran kitap, sunduğu farklı bakış açılarıyla okuyucularının sevgisini kazanmıştır.

Şişman Olan Beynimiz (Tek Şişman Beyniniz)

‘Düşünce gücü ile zayıflama’ sloganı ile akıllarda kalan ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitabı alternatif tıp gibi yaklaşıma sahipmiş gibi görünüyor. Kitabın kesinlikle böyle bir iddiası ya da yola çıkma hedefi bulunmamaktadır. Yasemin Soysal’ın 1000 kişi üzerinde deneysel bir çalışma yaptıktan sonra yazdığı kitapları, bilimsel veriler ışığında ortaya koyduğu bir çalışmanın ürünüdür.

Her ne kadar ‘benim şişman olan beynim’ ya da ‘düşün zayıflama’ dense de yazdığı kitaplar, beynin bozuk olan düşünce yapısı ve sonrasında ortaya çıkan yeme bozukluklarını anlatır.

Kitaplar zayıflatabilir mi?

Tabi ki zayıflama kitapları bakış açılarınızı değiştirerek zayıflamanıza yardımcı olurlar. Şişman Olan Beynimiz diye bahsettiğimiz, zayıflama kitapları sizin düşüncülerinizi, yemeklere olan düşkünlüğünüzü ve zayıflamaya olan bakış açınızı değiştirir. Sonuç olarak daha az yer ve alışkanlıklarınızı değiştirirsiniz. Yaşam tarzını değiştirmeniz kilo vermenize yardımcı olacak en önemli sebeptir. Ayrıca istemediği hayatı yaşayan bireyler, daha çok yeme bozukluğu problemleri yaşar.

Zayıflamak için neye ihtiyacımız var?

Zayıflamak için bir çok zihinsel ve bedensel değişime ihtiyaç vardır ama ilk önce bedene ve yemeklere olan bakış açısının değişmesi gerekir. “Şişman olan beynimiz” yani “Tek Şişman Beyniniz” kitabı diyete, zayıflamaya, yemeklere bakış açınızı değiştirmek için yazılmıştır. Yemekleri kesmek çözüm değildir. Yemeğe sebep olan faktörleri hayatınızdan çıkartmadığınız sürece kilo problemi çözülmeyecektir.

Neden zayıflayamıyoruz?

Kilo probleminin çözümünü yemeklerde arıyoruz. Yemekleri hayatımızdan çıkartmaya çalıştığımız sürece gerçek anlamda zayıflamamız mümkün değildir. Kilo almamıza sebep olan gerçek neden yemekler değildir. Gerçek sebepleri bulamadığımız için zayıflayamadığımızı fark edemiyoruz.

 

Benzer Yazılar