Tek Şişman Beyniniz

Travel

Şişmanlamamıza Sebep Olan Faktörler Hayatımızı Ne Ölçüde Etkiliyor?

Zayıflamaya, kilo almaya, yeme bağımlıklarımıza, anoreksiyaya, duygusal yemeye ve kilo vermeye dair daha bir çok faktöre başka bir açıdan bakmak zorundayız.

Tek Şişman Beyniniz

Yediklerinizi değil,

Düşüncelerinizi Kontrol Edin...

Tek Şişman Beyniniz kitabı, çağımızın en büyük problemi olan obezite ve aşırı kilo sorununa farklı bir bakış açısı getirmek, soruların cevaplarını dışarıda değil içeride bulmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılmıştır.

Tüm dünyada büyük bir sorun hâline gelmiş obezite ve aşırı kilo her yıl 4 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olmaktadır. Kilo problemi; kalp krizinden depresyona, anksiyeteden yeme bozukluğuna kadar çok büyük bir alanda probleme neden olmaktadır. Son veriler obezite ve aşırı kilonun bir salgın gibi yayıldığını göstermektedir. Görünüş bozukluğundan çok öte bir çok hastalığın ve ölümün sebebi haline gelmiştir.

Durum böyle olunca neden zayıflayamıyoruz sorusu ön plana çıkıyor. İnsanlar yiyecekleri ve hareketsiz yaşamı suçluyor. Kimse insanların neden gereğinden fazla yiyecek tükettiğini sormuyor? Ne oluyor da durduk yere fazla yeme ihtiyacı duyduğumuz gerçeği, zayıflama dünyası tarafından göz ardı ediliyor. Zayıflamaya çalışırken öyle garip bir çıkmaza giriyoruz ki, zayıflamak bir yana psikolojimiz bize daha çok yememizi söylüyor. İşte tüm bu problemlere ışık tutmak amacıyla ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitabı yazılmıştır.

Tek Şişman Beyniniz kitabı 2009 yılında basılmış ve basıldığı ay çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Şuan 140.000 satış adetine ulaşmıştır. ‘Tek Şişman Beyniniz’ kitabından sonra basılan ‘Tek Suçlu Beyniniz’, ‘Ruhunu Dinle Bedenini Doyur’ kitapları da aynı başarıları yakalamıştır. Aslında bu bize insanların zayıflamaya çalışırken psikolojik desteğe ve obeziteyle mücadele ederken de zihinlerini nasıl kullanmaları gerektiğini öğrenmeye ihtiyaçları olduğunu göstermektedir.

Okurlar Neler Düşünüyor?

Kitapyurdu.com gibi sitelerde okurlarımızın yaptığı yorumları sizlerle paylaşıyoruz.

Ceren Soylu Founder & CEO of XpeedStudio

Tek Şişman Beyniniz Kitabının kendisini de yazarını da çokk sevdim. Yasemin hanıma sosyal medyadan soru sordum (cevap vereceğini hiç tahmin etmezdim) ve soruma cevabımı da aldım. Kalemine sağlık...

Zehra Albayrak Founder & CEO of XpeedStudio

Ben çok kitap okuyan biri değilim. Bu kitabı da doktorum tavsiye ettiği için aldım. Allah razı olsun, iyi ki aldım. Hem kitabı çok severek okuyorum hem anlıyorum hem de zayıflamaya başladım. Niye bize yanlış şeyler öğretmişler diye düşünüyorum. Diğer kitabını da okuyacağım. ben kesinlikle öneriyorum, kitabı alabilirsiniz.

Kübra Ermiş Founder & CEO of XpeedStudio

Ya ben sadece zayıflamak için kitapları almıştım hayatımın değişti. Ben şişmanlığın sadece yemeklerle ilgili bir şey olduğunu düşünürdüm. İnsanın iştahını kontrol edemediği için sürekli yemek yediğini sanırdım. Tartıya çıkmazsam şişmanlığımın önüne geçemeyeceğime inanırdım. Tüm bildiklerim alt üstü oldu. Alın, okuyun, okutun, hediye edin...

Esra Türkoğlu Founder & CEO of XpeedStudio

Resmen benim için okul kitabı gibi. Kitabın sayfalarını çizip kendime notlar almaktan kitap yıprandı. Hele “Tek suçlu beyniniz kitabı” 3 kere dönüp dönüp okuduğum bir kitap. İçerisinde ki bilgileri halk diliyle yazmış olması ve günlük hayata uygulanabılırliği çok iyi. Hayatımı değiştirdi, yasemin hanım bu satırları okuyor musunuz bilmiyorum ama günlerde kurabiye yiyen bir kadından, bambaşka bir kadına döndüm. İyi ki varsınız. Lütfen yazmaya devam edin.

Betül Demir Founder & CEO of XpeedStudio

Tek Şişman Beyniniz kitabı, Bir gün bana bir kitap okuyup 30 kilo verebileceğimi söyleselerdi hayatta inanmazdım. Zaten normalde kitap okuyan biri değilim ama arkadaşımın zorla kitabı hediye etmesi sonucu hayatım değişti.

mavimandalinam Founder & CEO of XpeedStudio

Ben yazarın diğer kitaplarını da okudum, hepsi çok iyi. “tek suçlu beyniniz” kitabı ilk kitabından daha fazla bilgi içeriyor. Bu alanda yazılmış ilk kitap olduğunu düşünürseniz mükemmel!

fatolog Founder & CEO of XpeedStudio

kişisel yönlendirmelerimiz , saplantılarımız hatta birçok yanlışları farkına vardıran bir kitap olmuş birazcık eksik yönleri var elbette ama yemeye bağımlıysanız benim gibi önce bu kitaba bir başlayın:)

Ayşegül Garip Founder & CEO of XpeedStudio

ön yargıları yenmek için okumalı

Aylin Gümüş Founder & CEO of XpeedStudio

Diyetisyen tavsiyesi üzerine almıştım, şimdiye kadar okumadığım için üzüldüm gerçekten

handan0654 Founder & CEO of XpeedStudio

Tek suçlu beyniniz kitabı; ilk defa bir kişisel gelişim kitabının arkasına, bir beyin cerrahı yazıyor. Ve kitap karşımıza diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı bir anlatımla çıkıyor.

Ecck Founder & CEO of XpeedStudio

) Birçok diyet kitabını okudum ilk sıralarda yer alacak bir kitap.

Kübra Şimşek Founder & CEO of XpeedStudio

En az 3 kez farkli farkli yillarda tekrar tekrar okudugum, esime dostuma alip hediye ettigim bir kitap. Kesinlikle farkindaligimi artirdi. Ara ara hatirlamak icin okunmasi siddetle tavsiye olunur.

handan0654 Founder & CEO of XpeedStudio

Tek suçlu beyniniz kitabı; ilk defa bir kişisel gelişim kitabının arkasına, bir beyin cerrahı yazıyor. Ve kitap karşımıza diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı bir anlatımla çıkıyor.

Nurcan Adalı Founder & CEO of XpeedStudio

Gerçekten her şeyin beyinde bittiğini onaylayan ve yol gösteren bir kitap. Kilo sorunu olan olmayan herkes okumalı

Kitapkurdu Founder & CEO of XpeedStudio

bilinçaltı oyunları hakkında bilgi veren güzel bir kitap, her şey düşüncede bitiyor

    Kapatma