Beverly Hills, Amerika Gezimiz

Yazar: Yasemin Soysal

Kaliforniya’nın Los Angeles ilçesinde bulunan Beverly Hills adeta zenginliğin ve gösterişin odak noktası konumundadır. Öyle ki hiçbir yerde göremeyeceğiniz otomobilleri, evleri, restoran ve mağazaları burada bulabilirsiniz. Beverly Hills’i her yıl birçok turist ziyaret ediyor. Sokaklarda lüks ve şatafata dair birçok şeyi burada görmeniz mümkündür.

Beverly Hills bölgesinin en bilinen yeri “altın üçgen”dir. Altın üçgen Santa Monica, Wiltshire ve Crescent Driwe bulvarlarının kesişimidir. Burada birçok restoran, mağaza, alışveriş dükkânı ve kafeler bulunmaktadır. Müşteri potansiyelleri tahmin edebileceğiniz üzere zengin insanlardır. Burada alışveriş ise oldukça pahalıdır.

Beverly Hills’te birçok ünlü ismin evi de bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüleri arasında bir zamanların meşhur ismi Elvis Presley, Walt Disney’in sahibi gibi kişilerdir. Bunun dışında günümüzdeki birçok ünlü de yine burada oturmaktadır. Ayrıca buradaki otellerde bazı ünlü filmler de çekilmiştir.

Beverly Hills’te Gezilecek Yerler

Rodeo Drive

3,5 km uzunluğunda ve etrafı palmiye ağaçlarıyla dolu olan bu cadde dünyanın en ünlü markalarının yer aldığı caddedir. Gerek restoranları gerekse ünlü mağazalarıyla adından oldukça söz ettiren Rodeo Drive buraya geldiğinizde görmeniz gereken yerlerin başında gelir. Beverly Hills’in lüks yaşamı bu caddede gözler önüne serilmektedir.

Çiftçi Pazarı

Beverly Hills te bulunan bu çifçti pazarı sunduğu taze meyve ve sebzelerden tutun da fırınlara kadar adından sıkça söz ettiren lezzet pazarıdır. Sadece taze sebze ve meyve değil aynı zamanda burada bu ürünlerin çok çeşitli halleri de bulunmaktadır. Çiftçi pazarı prestiji yüksek bir Pazar olarak anılır. Bu pazarın fırınları ise size sürekli taze ve kaliteli ürün sunar.

Willshire Bulvarı

Willshire Bulvarı yürümeye başladığını anda kendinizi tablolardan oluşan bir sergiye veya Açıkhava müzesine gitmiş gibi hissetmeniz mümkün. Öyle ki yürüyüş yolunuzda duvarlarda 200’den fazla sanatçının eserlerini görebilirsiniz. Burası hem yürüyüş hem de sergi ziyaretini bir arada yapma hislerini aynı anda barındırıyor.

La Brea Müzesi’ni keşfedin.

La Brea Bölge Müzesi

Hem yetişkinler he de çocuklarla birlikte ziyaret etmekten keyif alabileceğiniz La Brea Müzesi’nde çok fazla sayıda eskiden kalma fosil bulunmaktadır. Müzede bir milyon civarı sergiden alınan bir koleksiyon bulunmaktadır. Beverly Hills civarına geldiğinizde ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Petersen Otomotiv Müzesi

Birbirinden lüks ve pahalı arabaları görebileceğiniz bu müzeyi ziyaret defterinize almanızı tavsiye ederim. Beverly Hills civarinda olan bu müzede meşhur otomobil dergileri sahibi Robert Petersen’e ait yaklaşık 200 civarı lüks araba bulunmaktadır. Üstelik bazı otomobillere oturabilir, hatta resim bile çekilebilirsiniz. Sokaklarda gördüğünüz bu lük otomobillere burada ulaşabiliyor olmak oldukça keyif verici bir deneyim sunar.

Beverly Hills Belediye Binası

1934 yılında inşa edilen by bina uzun bir kubbeye sahiptir. Buraya en pahalı belediye binası desek sanırım abartmış olmayız. Burada çekilen filmlerde bu binayı genellikle polis departmanı olarak görebilirsiniz.

Beverly Hills’te hzuzr veren bahçe…

Virginia Robinson Bahçeleri

Virginia Robinson Bahçeleri Beverly Hills aslında çok eski bir yapıdır. Burası Harry Winchester Robinson’un şahsi konutudur. Bu kotun bahçeleri ise eskiden beri çeşitli bitkilere ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde ise burası ziyaretçilerine kapılarını açmıştır.

5 farklı bahçeden oluşan bu yer mis kokulu çiçekler eşliğinde yürüyüş yapacağınız, içinde çeşitli bitkiler, kuşlar ve heykeller bulunan harika bir bahçedir. Burada yapmanın ne kadar keyifli olabileceğini siz düşünün.

Birbirinden lezzetli yemekleri Beverly Hills bölgesinde tadabilirsiniz.

Şehrin Restoranları

Beverly Hills bölgesinde yemeğin en kalitelisi, restoranların en çeşitlisini bulmanız kaçınılmazdır. Burada deniz ürünlerinden tutun da Steak Houslara kadar, Vintage şaraplardan Brezilya mutfağına kadar birçok çeşitli yiyecek ve içecek bulunmaktadır. Mutfakların çoğu o ülkenin mimarisi göre tasarlanmıştır. Burada sadece bu pahalı restoran ve yemekler var diye düşünmeyin. Beverly Hills’te turistlerin de ziyaret ettiği en güzel sandviç, salata ve patates gibi yiyecekleri uygun ve lezzetli miktara bulabileceğiniz yerler de mevcuttur.

Benzer Yazılar